Dohráno 8.Kolo

27. září 2011 v 17:46 | Mr.Darkice |  Gambrinus Liga
Dukla-Příbram= 2:1
I v deseti sice Příbram v prologu k osmému ligovému kolu na pražské Julisce vyrovnala, soustavnému tlaku domácích však vzdorovat nedokázala. Ani nemohla, protože přesilovka Dukly trvala více než hodinu... Střídající Ricka, který nahradil hned po čtvrthodině zraněného Hejdu, totiž po pouhých dvanácti minutách na trávníku stáhl unikajícího Lietavu, musel z placu a Pražané tudíž měli početní i herní převahu, kterou v historicky prvním duelu na scéně nejvyšší soutěže zúročili v cennou výhru.
Budějovice-Plzeň=0:0
Bez šťávy, bez gólu, bez výhry. Plzeň při ligové zastávce na jihu Čech, poslední před pohárovým střetem s milánským gigantem, uhrála jen remízu s celkem ze dna tabulky nejvyšší domácí soutěže. Přitom na Českobudějovické vyrukovala v nejnabitější sestavě: s Bakošem, který nahradil minule proti Jablonci úspěšného Ďuriše i uzdravenými Limberským a Pilařem.
Olomouc-Teplice=1:0
Teplice na Hané hrály otevřenou partii, měly i vyloženější šance, ale žádnou neproměnily, zatímco Sigma jednu se štěstím ano, a tak tři body zůstaly v Olomouci.
Ostrava-Slovácko=0:1
Krize fotbalistů Ostravy je stále výraznější, bez potrestaného útočníka Václava Svěrkoše Baník v osmém kole nejvyšší soutěže doma podlehl Slovácku 0:1. O jeho první ligové výhře na Bazalech rozhodl osm minut před koncem Tomáš Košút. Ostrava v domácím postředí prohrála šestý zápas v řadě, už 453 minut nedala gól a stává se horkým adeptem na sestup. Slovácko popáté za sebou neprohrálo.
Žižkov-Jablonec= 1:3
Fotbalisté Jablonce udolali v utkání osmého ligového kola Žižkov 3:1. Nováček na severu Čech vedl po Böhmově trefě, jenže ještě do poločasu srovnal z penalty Lafata. Hosté od té chvíli hráli bez vyloučeného Bodečka a tlaku domácích nakonec neodolali. Vítězný gól dal v 77. minutě Kovařík, skóre zpečetil svým třináctým zásahem v sezoně Lafata, který skóroval v sedmém duelu po sobě. Baumit si připsal čtvrtou domácí výhru za sebou, naopak Žižkov i pátý venkovní zápas prohrál.
Hradec-Boleslav=1:1
Tři zápasy bez výhry a 100. ligový zápas kouče Miroslava Koubka, to byly pro fotbalisty Mladé Boleslavi dva dostatečné důvody, aby z domácího duelu s Hradcem Králové konečně vytěžili tři body. Středočeši svůj úkol nezvládli. Díky gólu Chramosty sice vedli, hradecký Černý však vyrovnal na konečných 1:1, navíc zahodil penaltu. Oba týmy tak setrvávají ve středu tabulky, což je pro ambiciózní Boleslav hodně málo.
Liberec-Bohemians=1:1
Spravedlivou dělbou bodů skončila bitva v Edenu, v níž se změnil souboj Bohemians 1905 s Libercem. Některým hráčům tekly zbytečně nervy, pro což neměl sudí Drábek pochopení, ale žluté karty. Oba týmy v závěru nstřelily tyč, na nerozhodném výsledku se však nic nezměnilo.
Sparta-Slávia=3:0
Spanilá jízda fotbalové Sparty ligovým podzimem se nezastavila ani v derby s odvěkým rivalem. Ani nemohla, protože Slavia neměla na Letné sebemenší nárok a nakonec musela být ráda, že epilog osmého kola pro ni skončil jen třígólovým přídělem. Domácí ji totiž přehráli ve všech směrech, připravili si minimálně tři další velké brankové šance a mohli tudíž vyhrát daleko výrazněji. I tak ale byli po derby navýsost spokojeni. S výhrou i s tím, že jejich podzimní neporazitelnost pokračuje a na špici tabulky už mají osmibodový náskok.