Komu bude patřit první skok ve Vikersundu?

8. února 2011 v 22:05 | Mr.Darkice |  News


Kdo si bude moci jako úplně první zalétat na novém mamutím můstku v norském Vikersundu? Který norský závodník se dočká této pocty? Od včerejšího dne je jasné, že to nebude nikdo z nominovaných na Mistrovství světa v Oslu. Tím pádem ani žhavý kandidát z minulého týdne - Anders Jacobsen.

Norský trenér Mika Kojonkoski a sportovní ředitel Clas Brede Bråthen se obávají, aby se někdo z nominovaných zbytečně nezranil. "Mika a já jsme se rozhodli, že nikdo z norského týmu pro Oslo nedostane zelenou. Není to obyčejný můstek a věříme, že to tak bude chytřejší a bezpečnější," řekl Bråthen. Na novém můstku je možné létat až na úctyhodných 240 metrů a to se samozřejmě také váže k riziku úrazu. Bråthen poukázal i na to, že norští závodnicí mají před mistrovstvím velmi nabitý program a měli by se soustředit především na něj.

"Jistě, že jsem zklamaný, bylo to něco, co jsem moc chtěl," řekl norským médiím Jacobsen. Jméno "prvního muže" pro Vikersund by mělo být známo do středy. Pokud jsou tedy závodníci z týmu pro mistrovství ze hry ven, je možné, že tím úplně prvním na novém můstku bude neznámy předskokan. "Vše, co teď mohu říct je, že vybereme někoho dobrého a zkušeného," řekl ředitel závodů ve Vikersundu Ole Gunnar Fidjestøl.

Pro českého fanouška možná malichernost, ale v Norsku je to momentálně téma číslo jedna. Možná si totiž vzpomenete, jak se před necelým rokem rozhořel skandál kolem prvního skoku na zrekonstruovaném Holmenkollenu. Norská veřejnost tehdy hlasovala a zvolila skokanku Anette Sagen. Druhý v hlasování skončil Bjørn Einar Romøren. Jenže večer před oficiálním prvním skokem, v době kdy Anette Sagen seděla v letadle na cestě domů, se na můstku při testování objevil Romøren, oblékl si kombinézu a skočil. Den na to, za velké slávy, přítomnosti kamer a fanoušků absolvovala Sagen oficiální první skok na Holmenkollenu, ale celá událost ztratila své kouzlo. A přesto, že se Romøren veřejně omluvil, způsobil v Norsku skandál, pohoršil veřejnost a byl potrestán zákazem startu na dvou závodech Světového poháru v Lahti a Kuopiu, které byly součástí Severského turné.


Zdroj: skijumping-news.com
Foto: Vikersundbakken (zdroj: skisprungschanzen.com)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Michelino Michelino | Web | 9. února 2011 v 8:10 | Reagovat

Jdu si tě přidat ;)

A Bjoern je prostě případ,ale stejně ho mám z Norů nejradši :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama