Ford žaluje Ferrari!

11. února 2011 v 22:37 | Mr.Darkice |  Ferrari
Automobilka Ford bude žalovat italské Ferrari za užití jména F150 pro letošní monopost tohoto týmu. Názvem F150 je totiž pojmenován jeden z trucků americké automobilky.
Ferrari pojmenovalo svůj letošní monopost názvem F150, chce tak upozornit na 150. výroční sjednocení Itálie. To se ovšem nelíbí americké automobilce Ford, jež vyrábí také vozy s označením F150. Jedná se o malé trucky, takové, ve kterých bude v letošním ročníku závodit mladý Nelson Piquet Americká automobilka Ford je ovšem vlastníkem značky F150 a žaluje tak Ferrari za porušení autorských práv. Celý soud by měl proběhnout v nadcházejících dnech v americkém Detroitu.

Žalobu podal Ford již ve středu, stojí zde, že bylo poškozeno dobré jméno americké automobilky, která nyní chce odškodné ve výši 100 000 dolarů. Navíc chce zamezit italské legendě v šíření tohoto názvu v zámoří. Ferrari se k celé kauze zatím odmítá vyjádřit. "Je to pro nás velmi důležité, trvalo velmi dlouho, než se nám podařilo získat tuto ochrannou známku. Je to věc, kterou bereme velmi vážně, jedná se o jedno z našich nejznámějších vozidel" uvedla mluvčíFordu Anne Marie Gattari pro list Detroit news.

FORD F150Ferrari F150

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama