Dobrá zpráva pro Kubicu: lékařům se podařilo ruku zachránit

6. února 2011 v 22:07 | Mr.Darkice |  News
Mnohočetné zlomeniny pravé ruky a nohy utrpěl polský jezdec formule 1 Robert Kubica při nedělní havárii v Rallye Ronde di Andora v italské Ligurii. Závodník stáje Lotus Renault poté absolvoval mnohahodinovou operaci v nemocnici Santa Corona ve městě Pietra Ligure, při níž lékaři svedli náročný boj o zachování funkčnosti pravé ruky, která byla po nehodě prakticky rozdrcená. Podle polského serveru moto.pl byli lékaři úspěšní.
Kubica sice neutrpěl zranění, které by jej ohrožovalo na životě, první zprávy lékařů o jeho stavu ale nebyly vůbec příznivé. Polský závodník utrpěl zlomeniny pravé ruky a nohy a italská agentura ANSA přišla s informací o možnosti amputace. Podle serveru polského deníku Gazeta Wyborcza ale tyto informace nebyly pravdivé. Dementovány byly i zprávy o vnitřním krvácení, které mělo Kubicu ohrožovat.
Na pomoc byl nicméně povolán specialista na chirurgii ruky Igor Rossello a lékaři pod vedením evropské kapacity svedli dlouhý boj o zachování funkčnosti pravé horní končentiny. Podle serveru BBC situaci komplikovaly titanové šrouby, které má Kubica v ruce od roku 2003, kdy byl jako spolujezdec účastníkem automobilové nehody. "Robert je silný chlapík a dostane se z toho," řekl Morelli novinářům po 17. hodině.
Po 20. hodině přinesl web moto.pl první pozitivní - byť zatím neoficiální - zprávy: lékařům se podařilo funkčnost Kubicovy ruky zachránit. Tým Renault prostřednictvím sítě Twitter pouze oznámil, že by polský pilot měl v nejbližší době opustit operační sál. "Doufáme, že v nejbližších hodinách přineseme další informace," uvedla stáj.
Vrak vozu Škoda Fabia S2000, s nímž Robert Kubica havaroval v Rallye Rondo di Andora.Vrak vozu Škoda Fabia S2000, s nímž Robert Kubica havaroval v Rallye Rondo di Andora.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama